.: ılıl 'WeB Bilgisayarı TeaM © lılı :.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.: ılıl 'WeB Bilgisayarı TeaM © lılı :.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-»

3 posters

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

1»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Salı Tem. 15, 2008 9:37 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Aradığınız Yüreğe Ulaşılamıyor
Yoğun bakım ünitesindeydi aşk..Aradığı yürek bulunmuyordu..

Çünkü savrulmuştu,kırılmıştı..Oyuncak değildi dayanamazdı elbet..

Önce sevilmedi...Çok sevdi,her şeyini verdi.Adeta tutulmuştu..Ritimleri birbirine tutmaz olmuştu.Ama sevilmedi,sevilen adam kıymet bilmedi..Belki de yürek kader bu diyemedi..Sineye çekti sevilmemişliğini,sustu..

Gün geldi o da sevildi ya da sevildiğini sandı..Güller açtı yüreğinde..Tekrar çarptı hızlıca..Hayat güzeldi..Artık yeşil başka güzeldi..Bahar daha bir güzel kokuyordu..İnsanlar daha mı güzeldi?...Evet evet hayat güzeldi...

Ahh yürek..Kadersiz yürek..Soldun sarardın demek..Kim düşürdü seni bu hale?..

El oğlu...yanar mı?...Verdiği söz tutar mı?..Gayri aldatılmak da vardı..Aldanmak...Her şeyi yalan saymak..Nasıl dayanır buna yürek?..Soldu sarardı demek,atmaz oldu,çarpmaz oldu,görmez oldu..Yürek sustu...

Şimdi yoğun bakımdaydı aşk..Kan en soğuk kandı..Aldatılmak soğumak, buz kalmaktı yanarken...

El oğlu arar mı dersin?
El oğlu yanar mı dersin?

Eğer arıyorsa

'aradığı yüreğe ulaşılamıyor'

YÜREĞİ ARTIK YAŞAMIYOR..

https://webbilgisayari.editboard.com

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Gitmeler/ vedalar …
»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» M_o_o_n____d_u_s_t_by_juliadavis
Sana dair kurduğum cümleleri mahya yapıp
Yüreğimin en derin yerlerine asıyordum
Suskunluğumun onarımı yoktu
Hayatımın acı telleri arasında
ezilmiş duygularımı satılığa çıkarıyordum

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Fly_away_by_deathtopanic
Dudak aramdaki gitmemelere, elveda melodileri karışıyordu
Zamanın eskitemediği geçmişimde
Yüzü hüzne dönük şarkılar besteliyordum..
Veresiye olmayan ölümlerden yaşamlar çıkarıyordum
Sana adanmış, seninle bezenmiş yalnızlıkta

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Simple_things_by_madpimp350
Benli olan her şeye, sensiz olan herkese
Baştan sona kayıpsın sen benimle bensizliğe
Nefesimin arasına takılan elvedanda
Ölmeyi bile beremeyendim..
İki adımda ünlem, üç adımda nokta olanımdın

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Save_me_from_myself_by_emptyidentityentity
Bir çığlıktan uyanıp, diğerine gözümü yumduğum
Hayatıma mühürlenen senin gitmelerindi…
Ağız kuruluğumda sevincim olurken
Göz kapaklarımda hüznümün adı oldun..
Gitmeler ve ardında asılı kalan elvedalarımda

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» The_child_and_the_bird__part_2_by_soleildenuit
Artık yüreğim iflah olmaz yalnızlıklarda
Senden kalan acıyla inliyor
Özgürlüğü için çırpınan güvercinlerin
Kanadını kıran hapislikte
payına düşene almadan ölüyor..

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Foggy_bridge_by_margho
Kurduğum tüm teselli cümlelerinin arasında
Senden kalan artıklarda boğulanım..

alinti

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

ßenden ßaskası yaSak , Senden ßaskaSı öLümdür ßana..
Sensiz hayat haram bana biliyorum. sen olmadan geçen tek bir dakika bir ömür bana biliyorum. sensiz yaşanacak koca ömür bana tek gecedir biliyorum. biliyorum ya sesimi çıkaramıyorum..
tam konuşacakken tam haykıracakken olmuyor işte birşey engel oluyor ve yapamıyorum..

gecenin bir yarısı oturduğumda pencere kenarında rüzgarın tenime değişi, yüzümde garip bir gülümseme yaratışı seni hatırlatıyor bana.. bir müzik sesi geliyor kulağıma 'eğer yüreğindeysem sil gözyaşımı' o kadar anlamlı geliyor ki bu söz, zamansız yaşlar akıyor gözlerimden geceye
tane.. damla damla.. şimdiden 9 damla olmuş bile kağıdın üzerinde..

sabaha daha çok var. uğruna koca ömrümü adadığım bir gece daha var.. ve su anda dokuz damla olan gözyaşım kimbilir gecenin sonunda milyonlarla savaşacak. belkide hiç kendini göstermeyecek bile.. saklanacak.. ve koyduğumda başımı yastığa çıkacak saklandığı yerden.
ama yine akmayacak. gözlerimden yüreğime,, yüreğimden de geceye.. damla damla,, tane tane..

ve sen,, içinde garip birşeyler hissedeceksin. aklına ben geleceğim. duracaksın durduğun yerde.. zaman da duracak. gözlerin gökyüzüne dalacak. uzunca bir süre bakakalacaksın.. gözlerimi göreceksin gökyüzündeki yıldızlarda.
sonra ay'a bakacaksın. o kadar derinden bakacaksın ki yüreğimi göreceksin ayın içinde gizlenmişş..

elini uzatsan alacaksın sanki ay'ı yerinden ama ellerin gökyüzüne hep boş gidip boş dönecektir. ama bilrsin ay'a benzettiğin yüreğim zaten senindir.. seninkinin hemen yanıbaşındadır.. ve o yüreği oradan sökmek zordur. tanrı'dan başka kimsenin başaramayacağı kadar zor.. senin bile.. ewt garip ama, senin bile.....

öyle iyi yerleştirmişim ki.; öyle kuvvetlice çivilemişim ki; onu yüreğinin yanına çıkarmak ölümdür.. çıkaracak güç ölümdür. paramparça da olsa, kan da ağlasa, varsın yüreğinin içinde versin son nefesini. ödüldür bu bana.. yüreğimin yüreğinde cam vermesi ödüldür. ödülümdür..
sevdiğim sevdamsın.. mavi sevdamsın.. yüreğimin mavisi, gözlerimin mavisisn..

unutma; bu yürek sende can buldu.. seni mekan bildi kendine. benden başkası YASAK senden başkası ÖLÜMdür bana...

ne başkası yasağın olsun. ne başkası ölümüm olsun. sen benim, ben senin olayım yeter..

seni seviyorum..

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Gitmeler Üzerine

-‘’Gitmesen olmaz mı? ‘’ diyebildi cılız bir sesle genç adam.

Gitmese olmazdı genç kadın. Giderse olur muydu ,bilmiyordu ama; gitmese olmazdı…Gitmeliydi…Ertesi gün işe giderken giymeyi düşündüğü ve ütülenmek üzere yatağın üzerine bıraktığı gömleği valize sokuşturdu. Sonra tekrar valizden çıkarıp aldığı yere bıraktı. Son doğum gününde kocası almıştı bu gömleği. Arkadaşlarının kocalarına benzemezdi; zevkliydi, onun neyi beğeneceğini çok iyi bilirdi.

Ama şimdi gitmeliydi, kalmak ona pahalıya malolacaktı.

Adamın göğsüne, tam kalbinin üzerine bir taş oturmuştu olanca ağırlığıyla. Nefes alabiliyor muydu, farkında değildi. Her yutkunuşu nefes borusunda, bir kumaş gibi bükülüyormuş hissi oluşturuyordu. Bağıra bağıra ağlamak, ‘gitme kal!’ diye yalvarmak istiyordu. İşe yarayacağına dair en küçük bir umudu olsa, bütün gücünü toplayıp yapardı bunu. Ama o da karısını çok iyi tanıyordu.

Kadın hiçbir şey hissetmiyordu, ya da çok şey hissediyordu. Kızgın mıydı, kırgın mı, üzgün mü, yorgun mu bilmiyordu. Kurşun yarası sıcaklığında acı hissedilmezmiş diye duymuştu bir yerlerden. Bu da bir kurşun yarası mıydı… Tek istediği kendini bu odadan, bu evden, bu hayattan dışarı atmaktı bir an önce. Kapıyı çekti… Anahtarını almadığını fark edince duraksadı birden… Sonra bir daha o anahtara ihtiyacı olmadığını düşündü. İçinde kocaman bir boşluk duyumsadı. O kocaman boşluğu da yanına alıp uzaklaştı o kapıdan, o evden, o hayattan…

Adam, mutfakta özenle hazırlanmış ve öylece kalmış olan yemek masasının başında bir heykeldi. Beyninin içinde milyonlarca karınca dolaşıyordu, sigara paketine uzandı; elleri uyuşmuştu yakamadı sigarasını.

Koridora baktı uzun uzun. Koridor ona hiç bu kadar uzun görünmemişti daha önce. Bir dakikanın bu kadar uzun olabileceğini de bilmiyordu, kapı kapandıktan sonra geçen bir dakikayı yaşamadan önce.

Ev bomboş kalmıştı. ‘’Keşke karım giderken bu kocaman boşluğu da koysaydı valizine, ya da bana nasıl başa çıkabileceğimi öğretseydi’’ diye düşündü. Oysa kadın, boşluğun kendi payına düşen kısmını almıştı giderken ve nasıl başa çıkabileceğini o da bilmiyordu...

Alıntı

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Tuzlu Bir İçlenmedir Özlem
Fısıltılarla tükenen bir ömrün dar/ağacında itirafım olsun sana sür/günlüğüm
Ruhum beklesin asırlarca yokluğunu, ellerinin kın/aları olsun tek g/ördüğüm
Bütün sevda duruşmalarım orm/an gözlerinde olsun, müebbet olsa da suçum
Takvimlerden düşen her yaprakta yazılıdır, sev/da ülk/en/deki ölümsüzlüğüm

İzimin gölgesine düşünce sözün, göğsündeki coşkuların dağılmış kalabalığından geçerek sesini vermek isterdin. Koyu bir gecenin ortasında kalırdı sesin, nefesin ve efsunlu kokun, havada terin üşürdü, ruhuna avuçlarım üşüşürdü. Seni beklerken gecem yorgunluğun çarşaflarını ıslatırdı. Yaşama sürerdik düşüncelerimizi, yeniden biz olurduk ve bütün okşayış düşlerimizin terkisinde kendi öykümüze yüzümüzü dönerdik.

Gecenin yarı beline dalınca bedenindeki terlerle, dil sürerdi bir şiir heceye. Yakarılarla gevşeyen ruhunun en katı kapaklarını açar, patlamamış tomurcuklarını infilaklı öpüşlerin fitillerine uzatırdın. Gözlerin saatlere alışırdı farkında olmadan, kulaklarına yerleşen gece dileklerimi düşünürdün. Yaylı bir yatakta gözlerin ıslanırdı ve sen karanlıkla sohbete dalarak inip kalkan yüreğini sustururdun.

Günahların kıymıklarıyla kabaran denizlerin dili olsaydı, bekleyişlerin göğsüne bıçak geçmezdi. Yorgun bedenimizdeki kelimeler dile gelseydi günün birinde, yok olmuş anların siyah peçelerine rüzgâr değmezdi. Sular döktüğümüz avuçlarımızdan kayarken damlalar ruhumuzdan bir arınmanın rahatlığı başlar. Kırık gönlümüzün sızıları derinlere akar, gün yeniden evrimini tamamlar. Acı ve sancı bir bardaktan dikilir, içtikçe yürekte harareti biriktirir.

Ölçüsünü bilemediğimiz sınırsız kopuşların geride bıraktığı hüzün tuzlarını götürünce rüzgâr uzaklara, tozuna yüz sürdüğümüz anıların göğsünde kendimize dönecek bir yön ararız. Bulutlar geçer üstümüzden yalnız kaldığımızda, her mevsimin ağusu ayrıdır ve biz en çok gecelerin uzun geçtiği hüzzam düşünüşlerin perdelerini anılar titrettikçe ağlarız. Düşen her damla kutsaldır, tozlu bir içlenmedir özlem, yüreğimizi her iç çekişte bunun için tuzlarız.

Dudağındaki ismime şekil aradığında uzun bir yolculukla çıkacaksın yüreğimin bakir dağlarına. Gönül bağlarımızın toprağa değen salkımlarına ellerini uzattığında kahkahalarla geçecek günlerin. Sarhoş gecelerin koynunda uyuyacağız seninle, yıldız ülkemin dalgaları çarpacak bedenine ve senli şarkılarla donattığım odalarda ayın konserini izleyeceğiz gecelerce. Korkularımızın mahzenlerinde bir ıslık sesi hep olacak, ama asla dokunamayacak sevgimize.

Yılların alışkanlığıyla berelenmiş bedenimizin evrimine sarılarak geçirdiğimiz günlerde yeni bir rüzgâr girer bazen penceremizden içeri. Dudaklarımıza her sabah aynı gülüş oturur, aynı düşünüşün vazolarındaki çiçekler gibi yanaklarımızdan akan yaşlar o an kesilir. Defalarca girdiğimiz kapılardan ve göğsümüzü acıtan ağrılardan geçer hüzün. Dört duvara tıktığımız bir tarafı yanık umutlarla her gece aynı film seyredilir, aynı düşünüşlerin karelerinden gözyaşlarıyla geçilir.

Sana bıraktığım coşkuları yıllar ötesine taşımaya gücün yetmediğinde kayıp günlerin terkisinde geçeceksin sevdanın durulmuş nehirlerini. Gecelerin uçup giden gelgitleriyle bedenini yoklayacak titrek ellerin. Kulaklarına başka coşkular dolacak, başka odalarda gözlerin hayalimle arada bir karşılaşacak. Aşk gelip geçecek gıcırtılı gönül raylarından, ama bir günü kovalayan hep yokluğum gibi, günüme anlam katan gözlerini bu yürek hep anımsayacak.

En dağınık yatakları güneş toplar, karanlık elini çekince dağlardan, onulmaz sancıların kaynağı da kurur bir gün. Sevdanın dalgalarına ay vurunca, gölgelerimiz kendi gönlümüze taşırlar bir gün sözünü. Özümüzün kaygısı azalınca, gökyüzüne uzanan avuçlarımızı hep gökyüzü yıkar ve bir gün uzak dağlarda güneşler doğmayı boşlar ve işte o zaman gülüm yüreğindeki sığınaklarda özleminin zehirlerini yutan bir adam ruhunu bulutlara bağışlar.

Gönlümüzün sarı odalarına birkaç bahar daha dolacak belki, yenilenmiş mevsimlerin arama tuşlarından yeni bir merhaba çıkacak. Bütün boyutları tarayarak, bütün çağrılarımı meşgule alarak kapatacaksın sevdanın gıcırtılı kapılarını yüzüme. Aşk girecek pencerenden, bir demet mutlulukla sana şarkılar adayacak, uğruna yazılmış şiirler birikecek birkaç mevsim daha ve gül dalında üşürken bir sevda seni aynı düşünüşle anımsayıp, hiç unutmayacak.

Sana adanmış sözlerin çekik gözlü gecelerinden çağırdım hasretin türkülerini. Kapımdaki düğünlerde sen yoktun. Her şenlik seninle olmalıydı, en güzel giysiler biçtirdim sana, sen giymedin. Masada mey, meyde dudakların vardı, yıkılana kadar içerdim, sen aşkın düzüne inmedin. Yağmurlar yağdı ovalarıma, sel götürdü umutlarımı, hiç bilmedin. Yanaklarıma üç beş damla yaş sızdı yokluğunda gülüm, sevda mendilim sende kaldı, ne ettimse silemedim.

Bu geceye sesimi bıraktım, sen fırtınalı gönlünün yaralarını temizlerken. Üç vakitte boşalan bir zembereğin dişlilerini gererek ıslat şimdi bir düşün damarlarını. Seril gecelerin boşluğuna ve doldur sesimin ulaşılmazlığını. Sular kurumadan, ter soğumadan, avuçlarındaki alevi sorgulamadan tüket birikmiş arzuların dölek utkularını. Bu gece, dilinden dökülenler yeniden gerçeğin olsun gül bakışlım, geceyle takas et gündüzümüzün en yaşanası umutlarını.

Akşamın gölgesi dinleniyor şimdi gün boyu güneşin kavurduğu dinlenceleri. Saatler telaşlı bir turun mengenesini zorlamakta. İnsanlar geçiyor yolları, çiğnenmiş bir kaldırımın sızılarını es geçerek. Sis iniyor denize, kahırla kayaya vuruyor dalga ve ansızın birkaç erkenci yıldızın gülüşü düşüyor sulara. Bir rüzgâra savuruyor adam gönül efkârını, dilinde öfke, dudağında çok dinlediği bir melodiyle, el sallıyor uzaktaki sevgiliye.

Bakışlarının koyu gölgelerinde seninle en doyumsuz dinlencelerin coşkularını yaşardım, gönlümün isyan bayrakları dalgalandığında. Mavi turlara katılır, ellerinin rotasıyla uzakları düşlerdim. Dudaklarındaki sözcüklere aldırmazdım, efsunlu nefesinden yayılan hayal ötesi bir dünyada ölmeyi beklerdim. Seninle bir gerçeğin çığlık ülkelerine ulaşırdık bir zaman sonra, karanlık sularda iki gölge gibi ilerler, kırık gönlümüzü sevdanın iksirleriyle beslerdik.

İrkilen bir gecenin sağrısında suskunluğun korkularıyla geçerek düşeceksin az sonra güvenin kollarına. Aç bir bedenin özlem terlerini akıtarak üfleyeceksin nefesinin gül kokularını ruhuna. Eski bir şehir gözyaşlarını akıtırken uğruna, sen yaşanmış karelerin soğuk yastıklarına yüz süreceksin, avuçlarındaki yalnızlık kınalarını izleyerek. Gözlerinin mürekkebi kurumadan gövdemin düş saraylarının kapılarını çalacaksın, üşümüş yüreğini seni bekleyen ruhuma uzatarak.

Yarım kalmışsa çığlık, birazdan göğsüne iner aşınmış bir çıkrık. Bir yel eser az sonra derinlerine, yapışkan bir geceden savrulur kuytulara artık. Yaprak sallandıkça tozunu silkeler, öpüşlerin ıslatmaz olur dudaklarımı, kurumuşsa yastık. Ruj kapatmaz gece yanıklarını gül yüreklim, dağıtmaz gönül dalgalarını, ne rimel, ne allık. Her günün sorgusu kapanmayan bir davadır, kimimiz özgürlüğe uğurlanır, kimimiz de sevdadan dolayı hep idamlık.

Gün gelecek, en ölümsüz sevgilerin tutanaklarını okunacak minarelerden. Sınırları aşan yankılar gökleri delerek düşlerin çarmıha gerildiği ülkelerde sensizlik sorularını çözecekler ve bir yanıt gibi yürek tarlalarını nadasa bırakacaklar. Gün gelecek, kırmızı ile siyah bir menzilde buluşarak ayrılıkların kirli mendillerini beyaz köpüklü denizlerde yıkayacaklar. Bir gün sevda bakışlım, kanamalarla büyüyen bu ozan kalbi seni sevdiğim için boyum kadar bir ipe asacaklar.

Alıntı

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Yalnızlığını anlat bana… ‘’
Aldım elime kalemi, boş bir sayfa buldum sen’li yazılarımın arasında…
Yalnızlığı beklemeye koyuldum, beyaz düşlerime esir olan karanlık odamda…
Geldi, sensizliğin çarpıcı boşluğunda..
Nefesim daraldı, yuttum içimde her ne varsa…
Dört duvar dillendi sessizliğimden !
Sustu yakarışlar…
Taştı sessizlik içimden…Kelimeleri karanlığa bıraktım hissedilebildiğince !
Ben konuştum, ‘o’ dinledi…Ansızın, sustum… Sessizliğini dinledim..
Dinledikçe,Sevdim sonu çığlık olan yalnızlığı..Sarıldım kuytu gecelerde birtek o’na…!
Ne bir şikayet ne bir bıkkınlık..Sevdim gecelerimde, adı yalnızlık olan, sessiz çağrını…O’na rehin bıraktım ruhumun derinliklerini..Yine yalnızlığa alabildiğine konuştuğum bir gecede,
Hayallerim düştü gözlerimden birer birer..
Yüreğimi gördüm karanlığın en ücra köşesinde..
Lime lime oldu gözlerimin önünde..
Tutamadım..
Yetişemedim yüreğime !İşte o gece, yalnızlığa yakardım sayfalarca..
Ben konuştum..
Yine ‘O’ dinledi..
Öyle sessizdi ki..
İsyana meyilli sorularıma, cevap olamadı yalnızlığım..
O sustukça, ben haykırdım çaresizce..
Olmadı.Sensizliğe çare olamadı…Duvarlarım yıkıldı benliğimin üzerine..Nefesim daraldı, bu kez acıyla…Yutkundum, her kelimeyi yüreğime batırırcasına !
SeBeBi(M) oldu, her hecesi yüreğimi yakan kelime…Yalnızlığı, yalnızlığa anlattım gecelerimde...Pabucu dama atılmış hayallerime ağladım karanlığın yaralayıcı boşluğunda …

alinti

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Onun Haberi Yok!! [aLıntı]
Onun haberi yok...
Biliyorum, konuşacak bir şeyimiz kalmadı, paylaşacak hiçbir şeyimiz yok ortada. Yine de yüreğimden, gücümün yettiği yere kadar sana sesleniyorum, seninle konuşuyorum. Bugün sana olan kırgınlığımı rafa kaldırdım, sevgimi aldım avuçlarımın arasına, ona sığınıyorum. Cümlelerimi kısalttım, kelimelerim buruk, gülüşlerim istenmeyen evlat dudaklarımda. Bir ihtimal gelişine sığındığımı farkettiysem de, engel olmadım gurursuz ama umutlu ve sabırlı hasretine. Anlık hayaller anlık mutluluklara gebe kalıyor..bugün gönlümü hoş tutmak istiyorum...imkansız olan her rüyaya inanasım geliyor. Bir çocuk gibi, isteklerimi bastıramıyorum. Çalmayan telefonuma elim gidiyor, sana hala bende olduğunu ısrarla yazmaya çalışıyorum. Bende olan seni hiç kırmadım, değiştirmedim ve hep korudum desem de, sendeki benin nasıl olduğunu, gülüp gülmediğini, anlamsız bir sıkıntıyla merak ediyorum. İçimdeki güzelliğine inanıp inanmamanı artık umursamıyorum..!

Bulutlar yağmurunu toprakla öpüştürebilseydi bugün, bana o verdiğin ama tutmadığın sözünü sahiplenerek, dans edebilirdim ıslaklığıma aldırmadan. Ki aslında ıslanan sadece yüreğim olurdu, bedenim değil...Üşüyorum, bu üşüme yalnızlığımdan geliyor ve sarıyor her tarafımı. Tutunabileceğim hiçbir güzellik yok, hatırlamaktan usanmayacağım anılarım dışında. Isınabilmek için onlara sarılıyorum. Anlamsız ve cevapsız sorular hınzırca sırıtıyor, ben görmemeye çalışıyorum.

Düşler uzak gibi görünüyordu ama yakındı. Belki de görmeyi istemek gerekiyordu. Gözlerini aç desem kapatacaksın ama kapatma gözlerini..! Biliyorum levrekler derinlerde ve dalgalı denizlerde yaşar. Levrekler uzak bir düş gibi zor yakalanır. Ama sen becerirsin düşleri yakalamayı, derinlere dalmayı, uzaklara kavuşmayı..Sahi, becerebilir misin..?

Kendime bir demet papatya aldım ama bakmadım falıma. Gözlerimi gelişlere verdim, gözlerimdeki hüzün bile seni özlemiş, kafayı bulunca itiraf etti sonunda. Düşüncelerim gururlu, hayallerim ve sevdam değil. Gelseydin; kendimi unutup sana akacaktım, susturacaktım içindeki isyanı, kavgaların ortasında bir güneş gibi doğup ısıtacaktım yüreğini, sevinçten ağlayacaktım bu defa, mutluyken hemen sarhoş oluşum gibi, dokunacaktım, kusacaktım birikmişliğimi, hasretimi ama gelmedin, gelmezdin, gelmeye hiç de niyetin yoktu aslında. Kendimi kandırdığımı anladığımda, ağlıyordum...

Eskiden kimi şarkıların ne kadar anlamlı olduğunu düşünürken, şimdi ayrılığın ardından çalınan her şarkı umutsuzluğumu ve sevgimi anlatıyormuş gibi geliyor. Sevdiğim ne çok şarkı varmış, bunu senin gidişin gösterdi bana. Her şarkıda sen varsın, her yerde, her gördüğüm insanda, denizde, gecede, uykumda...Nasıl beceriyorsun her yerde olabilmeyi. Bu bir marifetse eğer, niye benim yanımda değilsin ki...?

Göz yaşlarım asilliğini yitiriyor ve yenik düşüyorum sevdana. Gittin..belki de hiç gelmemiştin, ben geldiğini sandım. Ayak uyduramadım yorgunluğuna. Dudaklarına, düşlerindeki öpüşü konduramadım. Kimi zaman bir çocuk oldum gülüşlerinde şımaran, kimi zaman bir kadın dokunuşlarında kendini bulan. Ama en çok da imkansızın oldum, hırçınlığın, yirmi yaşın, gecikmişliğin...Her gelişimde bir kez daha gönderdiğin oldum. İnanamadığın, yenemediğin, üzerinden atlayamadığın korkuların oldum. Ağladığın, bağırdığın ya da sustuğun isyanın oldum. Aşk pazarında harcadığın mevsimler oldum, sessizce boşalan gözyaşların,birikmişliğin oldum. Son ses dinlediğin bir şarkının nakaratı oldum, dilinin ucuna gelip de söyleyemediğin kelimeler, ister istemez yaşadığın talihsizlikler oldum. Yüreğindeki erkek ben olmak isterken, yüreğine sığınan ve tozlanacak olan bir anı oldum. Hak etmediklerin, artık yeter dediklerin ve herşeyin olmak isterken belki de hiçbir şeyin oldum. Söylesene, ben gerçekte senin neyin oldum...? Sesin hep uzakları çağırıyordu, ben üstüme alındım, sana geldim. Bilseydim, bana ait olmayan bir seslenişi sahiplenir miydim..? Şimdi bir mevsimlik aşk kaldı avuçlarımda. Sadece bir mevsim yaşanan ama bir ömür gibi gelen aşk...Kalbime henüz söylemedim gittiğini. Öğrenirse onun da acı çekmesinden korkuyorum. Seni hala benimle biliyor ve seviyor ama ben kalbime ilk defa yalan söylüyorum.

Gittin...sevdamın öksüzlüğüne alışabilirim belki ama sesinin uzak yolların sonunda olması acıtıyor içimi. Suskunluğun en büyük silahındı, suskunluğunla vurdun beni. Ben alışkınım kendi yaralarımı kendim sarmaya. Asıl acı olan ve kanatan unutulmak aslında. Söylesene, unutulmak kime yakışıyor..? Unutan sen olsan da, sana bile yakışmıyor..Merak etme, üstüne giydirmedim bu duyguyu, unutulmayan olmak sende daha güzel duruyor. Görüyorsun işte, aşka ve sana ihanet etmiyorum ben, ki kırgınlığım aşka.Sen üstüne alındın...Bir sonbahar’da, güneş hala daha ısıtırken bedenimi seni çıkarttı karşıma. Sen “bitti” dediğinde yağmur yağıyordu, aşkın canı sıkıldı, seni aldı...

8»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Salı Tem. 15, 2008 11:55 pm

kirlangic58

kirlangic58
BaYaN MoDeRaTöR
BaYaN MoDeRaTöR

emeğiniz için teşekkürler

9»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:24 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

^^Benmişim yazık olan...Benim somutluğummuş,soyutlanan ! ^^

Sende unutma beni , unutama beni - diye diye harcanmış bir ömrün sahibesiyim !

Hani diyorum da ya hep , ne yazık bir hikayeymişsin diye ...
Diyordum ya hani ne yazık zamanlarmış uğruna adadıklarım diye ...

Yalan !

Yanlış !

İki yüzlülük !

Benmişim yazık olan .........
Benim somutluğummuş , soyutlanan !

Hani elimi hiç kaldırmadan resim kağıdının üstünden , oldurdum sandığım o karmakarışık hiçlikler , benimmiş meğer !

Anlamlandırmaya çalışmak , içlerini hüzün paletimden seçtiğim renkleri kullanarak boyamak baştan aşağıya saçmalıkmış meğer !

Ne kadar uğraşırsan uğraş , olmuyorsa olmuyormuş işte ...

Hayalleri gerçek yapamıyormuş-um- işte ...

Gerçek olmayanda ikamete gönüllüyüm artık !

Öle ani bir göçe zorladım ki kendimi ,

Ne bir şey alabildim yanıma , ne de el sallayabildim geride bıraktıklarıma ..

*Ölümler çıplak gelir
Geceyi indirir yavaşça gözlerine
Senden çıkmak kolay değil
Beterdir hayat acılar çekenlere*

Desem .. Demesem .. Artık hep sussam .. Hiç konuşmasam ..

Ne dersin kelimelerimi kurtarabilir miyim bu garip hikayenin ellerinden !!!

*Vedalar doğru değil
Sevgiler yalan değil
Koşarım ben sensizliğe
Ağlarım yağmur düşürür seni
Kapı açık gir içeri*

*aLıntı*

10»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:25 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

ѕєηι αηℓαтαвιℓє¢єк ηє кαgιт ναя ηє∂є кαℓєм

Bir kelebeğin ömrü kadar sürdü sana sevdam.. Bu kadar kısa zamanda nasıl sevdin,nasıl bu kadar bağlandın diye sorma ne olur…

Bir kelebeğin ömrü süresince gördüğü diyarlar kadar sevdim ben seni, soluklanmak için uğrak yaptığı tüm çiçeklerin rengince sevdim. Gölgesinden geçtiği tüm ağaçların yüceliğince, renklerinin büyüsüne kapılıp, gülen bir çocuğun parlayan gözlerinin güzelliğince sevdim. Bir bebek kahkahasıydın sen kulaklarımda ve ben,bir kelebek ömrünce Anne duası gibi sevdim seni..

Hani kelebekler bilirler ya ömürlerinin üç gün olduğunu, hiç durmazlar hani, her çiçeğe yaren olmak isterler İşte bende bir kelebeğin ömrünce, gönlümce yaşadım seni. Gözlerimi sende açtım, bu kısacık zamana koskoca bir efsane sığdırdım ve kulaklarına fısıldadım son sözümü, ben seni bir kelebek ömrünün kutsallığınca sevdim.

Uçuk renkleri kadar çılgındı aşkım, gözlerimi açar açmaz seni gördüm ya karşımda, işte sen en masum anlarımı yakaladın Acemi bir sevdalıydım önce, çabuk alıştım Ben aşkımı bir kelebek kanadının inceliğinde yakaladım.

Güneş ektim tenine, gözlerinde yıldızları biçtim, şen kahkahalarını aş’ım yaptım, küçük tebessümlerini katığım Ben seni yaşadım kısacık ömrümde, umudu gördüm yüreğinde ve adını Huzur koydum…

11»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:27 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Sanki Geleceksin...

Çıkacaksın bir yerlerde karşıma... Yüzüne hasret bıraktığın günler geride kalacak. Gözlerine bakıp yine eskisi gibi gülümseyeceğim sana. Hiç bir şey olmamış gibi... Eski güzel günleri hatırlayacak belki dolacak gözlerimiz ama kavuşmanın mutluluğu susturacak ikimizi. Kız kulesini, gezdiğimiz sahilleri, hiç kimseyi umursamadan sevgiye dair ne varsa, ne yaşadıysak hepsini tekrar tekrar yaşayacağız.

Sanki geleceksin...
Unuttuğum yüzün vefasız gözlerin bakacak bana yeniden. Bıraktığın o küçük kız büyüdü artık göreceksin. Hesap sormak bile zor gelecek bana. İçimde büyüttüğüm onca acıya rağmen göreceksin, hissedeceksin o büyük, o saf sevgiyi yüreğimde.

Sanki geleceksin...
Pişman olup af dileyeceksin benden. Kaybettirdiklerini anlayacaksın belki ama çok geç olacak biliyorsun. Ya senin kaybettiklerin? Hiç kimse sevemeyecek seni benim seni sevdiğim kadar. Hiç kimse savaşamayacak yıllarla benim gibi ve hiç kimse benim kadar özlemeyecek seni... Anlayacaksın vefasız sevgili...

Sanki geleceksin...
Sileceksin yılların özlemini. Bir şans, son bir şans dileneceksin benden. Senin bana vermediğin o şansı benim sana vermem için yalvaracaksın. Ben yaptım şimdi sen yapacaksın, sen alacaksın gururunu ayaklar altına. Tadacaksın bu acıyı derinden. Ve öğreneceksin sevgili aşkta gurur olmayacağını.

Sanki geleceksin...
Çıkacaksın karşıma...
Yürekse yürek, sevgiyse sevgi... Ben ağladım yıllarca şimdi sen ağla karşımda. Acıysa acı hemde en büyüğü. Ben öğretemedim sana sevgiyi.silemedim kalbinden nefreti. Taşlaşmış o kalbinin duvarlarını benim sevgim yıkamadı. Evet sanki geleceksin ve bana yanıldığımı göstereceksin taş kalpli sevgili.

Bir gün evet bir gün geleceksin...
Geleceksin kendi ayakların getirecek seni bana. Hayal değil, rüya hiç değil, boş umut değil ve bu bekleyişim boşuna değil. Sen sanıyorsun ki hala seviyorum seni. Hala deli gibi tutkunum sana. Ama haklısın sevgili. Kendime bile söyleyecek cesaretim olmasada doğru olan bu. Ama farketmez artık yosun gözlüm. Onca acıyı unutmadım. Daha hesabını soramadım. Geleceksin biliyorum ve ben bekliyorum... Nasıl birşey anlamıyorum, seviyorum hemde ölesiye nefret ediyorum.
Sanki geleceksin... Sanki çıkacaksın biryerlerde karşıma...bekliyorum vefasız sevgili....

12»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:28 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Ħαηі Һєρ vαгđιη…Иєгđєѕіη ?

Hani Hep Vardın Saatler Saatleri Kovalar Oldu Nerdesin...
Yoksun İşte Yine Yar Yoksun Geceler İşte Geceler...

Çok Uzun Oluyor Geceler..

Günleri Bulmak Bilmiyor Böyle Uzaktan Bakmak Sana Olmuyor..
İçimden Derinden Kaçanlar Vardı Bu Gecede Çokmu Kısa Yazdım Yoksa Uzun Soluksuz Bir Şeyin İçindemi Kayboldum..
Mutlu Olmak Hakkımızdı Haksızlıklar Kurbanı Olduk…

Bir Dik Bin Olduk Bindik Ama Şimdimi Bittik…

Üşüyorum Sıcacık Yerlerde Üşüyorum Derinlerden Geliyor Üşümeler

Her Yerim Sıcak Ama İçim Dışım Üşüyor Ellerim Üşüyor Diyorsun Üşüme Yar..
Sana Anlatacaklarım Var Dinle
Üşüme Ne büyük Bir Sevda Beslendi Sana
Duyda Bu Alevden Sende Birkaç Pay bir şeyler Çıkart Kendine…
*
Uzat Bana Buz Tutmuş Ellerini
Yüreğimle Isıtayım
Çevirme Bebek Yüzünü Ardına
Eğilmesin Başın Önüne
Bak Bak Son Bir Kez Gözlerime
Bak Ki Silinmesin Silinmesin Suretin Benliğimden...
Yıllar Sonra Sen Hangi Ellerde...
Ben...

Ben Mi
Evlenirim Belki Senden Başkasına Karıcım Demeye Dilim Varır Mı Bilmem Bilmem

Mutlu Olur Muyum Onu Da Senin Kadar Sever Miyim Olsun Bitanem Alışırım
Zamanla Şefkat Bulurum Belki Sahipsiz Kalmam Sevilirim Belki De Kimbilir...

Ama Senin Yerini Tutar Mı Sevdiğim...

Kader Böyleymiş Deyip Geçerim Sana Benzeyen Bir Kızım Belki Adı Su Olan...

Su Gibi Saf Temiz Olan…

Ya Sen
Ya Sen Ne Yaparsın Bitanem Oğlun Olur Mu Senin De Bana Benzeyen

Sana Benim Gibi Bakan Olur Mu Bitanem...
*
Keşke...
Keşkeler Yok Hayatta Bilirim Kahrolası İmkansızlıklar Var Bilirim Engelleri Aşamayan...

Sahiden Bebeğim Aşamaz Mıyız Engelleri
Birlikte Elele Verdik Mi Her Zorluğu Yenemez Miyiz Bitanem...

Küçücük Bir Yuvamız Olur Bizim De

Minik Bir Halı Ufacık Koltuk Saf Temiz Bir Hava Sen Ve Ben...

Daha Ne İsterim Aşkım Sen Varsınya Yanımda…
Birlikte Açarız Gözlerimizi Sabah Birlikte Yudumlarız Çayımızı

Ve Sen Ütülersin Gömleğimi Sen Uğurlarsın Beni İşime....
Biraz İşin Vardı Onu Halletmeye Çıkrsın O Gün Dışarı…

Sonra...

Sonra Senden Önce Gelirim Eve Yemeği Hazırlamaya Başlarım Biliyorum
İlk Yemekler Pek De Hoşuna Ama Ne Yapayım Becriksizim
Tek Becerebildiğim Şey Seni Çok Sevmek Be Gülüm..
Ben Tv İzlemeye Dalmışken Daha Bir Hızlı Yıkarsın Bulaşıkları
Hemen Yanıma Gelebilesin Diye...

Sonra Belki Babanlara Gideriz Yok Hayır O Benim De Babam Artık...

Çayları Yaparsın Biz Sohbet Ederken
Babam Senin Çocukluk Anılarından Bahseder Hep Birlikte Güleriz
Sen Kızarsın Belki Ama Yine De Hoşuna Gider…
Arada Balkona Giderim Sigara İçmek İçin
Annem Gelir Ardımdan Beni Oğlu Gibi Sevdiğini Fısıldar Kulağıma
Seni Daha Bir Severim Daha Bir İçime Alırım...
*
Gülüm Hayal İşte Hayalde De Olsa Yaşamak Ne Güzel Ne Güzel Seninle

Yaşayabilmenin Hayalini Kurmak...

Bitanem Bilirim Sevmeyecek Seni Kimse Benim Kadar...

Ama Aç Yüreğini Kocana İzin Ver Seni Sevmesine Sev Sen De...
Yaşayamadıklarımızı Hayallerimizi Yaşat Ona...

Tut Sımsıkı Elini Bırakma Onu Aşkım...

Ben Mi…
Dedim Ya...

İçimde Hep Sen Yanımda O Olacak...
Bir Kızım Olacak Adı Su Olan Hep Sen Gibi Bakacak Hep Sen Gibi Gülecek Hep
Sen Gibi...
Artık...

Geldiğinde Ben Olmayacağım...
Ve Büyük İhtimalle Gelmeyeceksin De Zaten...

Tıpkı Aslında Hiç Gitmediğin Gibi...
Ne İle Kavgalı Ya Da Barışık Olduğumu Bilemedim Asla...
Bilemeyeceğim De..
Neyi Sevdiğimi? Ne Kadar Sevdiğimi? Ne İstediğimi...
*
Ve Bugün Fazla Bir Yol Da Almış Sayılmazken Aslında..
Çok..
Ama Çok Yorgun Hissediyorum Kendimi..
Mesafeleri Boşverip Yürüyeceği Yerde
Hızla Koşmuş İnsanlar Gibi Nefes Nefeseyim...
Beynim Düşüneceği Milyarlarca Şeyi Düşünmüş
Kalbim Atacağı Milyarlarca Atışı Yapmış Gibi Sanki..
Kendilerine Tanınan Zamandan Çok Önce...
Karşımdaki Yüzünü İzlerken Geçemediğim Gecenin İçindeyim...
Karmakarışık Bir Hüzünle Beraber Ve Her Şeyin Kendiliğinden Düzeleceği Duygusuyla...
Düzelecek Olanın Ne Olduğunu İse Hiç Bilmeden...

Mutsuz Olduğumu Söylersem Eğer Sıkıldığımı Çok Sıkıldığımı..
Duyanların Güleceğini Bile Bile
Mutsuzum Demekten Korka Korka Kendime....
Artık Geldiğinde Ben Olmayacağım....
Beraber Yaşadıklarımız Ne Kadarsa O Kadar Kalacak...
Sana Söylediklerimden Bir Sözcük Bile Fazlasını Duyamayacak Kulakların..

Buralar Sensiz Biraz Daha Farklı Artık Bana..
Ve Uyanmayacağız Hiç Bir Zaman Ayni Güne Beraber....
Artık...Geldiğinde Ben Olmayacağım...
Ve Büyük İhtimalle Gelmeyeceksin De Zaten...
Tıpkı Aslında Hiç Gitmediğin Gibi...
Yarın Da Böyle Olacak Bu….
*
Ömrümün Kara Kışını Yaşarken Tanıdım Seni
ßahara Erdi Yüreğim Sevginle
Varlığınla Filizlendi Tüm Sevinçlerim
Alın Yazım Bildim Seni
Kazıdım Kalbime İsmini…

Sen Yüreğimi İstila Eden
En Özel İşgalisin Düşüncelerimin..

Seni Düşünmek
Sevgini Hissetmek
Titretiyor İçimi...

Adını Anmadığım Zamanları
Haram Kıldım Ömrüme...

Yalanın Kiri Bulaşmasın Sevgimize

Yüreğini Katıp Yüreğime
Sevdanı Ömrüme Yayacağım
İnan Yüreğimin Nuru
Son Nefesimde Dahi
Senin Adını Anacağım…

Seni Sevmekte Ne Kadar Cesursam Yokluğunda O Kadar Korkağım Artik

[aLıntıdır]

13»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:29 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

..Adam Gibi Seven KadınLar..

Artık her cümleyi yazıp yazıp siliyorum.. hiçbir şey yazamıyorum..
o kadar sahte o kadar telaşlı seviyorsunuz ki.. ne özneyi yerine koyabiliyorum ne de yüklem yüklem gibi duruyor cümlelerde..
ağzınızdan hemen seviyorum'u kusuyorsunuz karşınızdakinin yüzüne..
yapmayın nolur.. sevip sevip unutuyosunuz.. sonra kimi sevdiğinizi unutuyorsunuz.. sonra da sevmeyi unutuyorsunuz..
küçük ellerinize bakıyorum.. o kadar çok el izi kalmış ki üzerinde.. kendi el iziniz kaybolmuş..
yazamıyorum artık.. yapmayın bunu..
kanıcam kanmasınada.. sizde biraz düzgün oynayın oyununuzu..
bomboş sokaklarda yürüyorum.. kaldırım taşlarına vuruyorum ayakkabımın burnunu.. vakit geçiyorum karanlık gecede..
barlara giriyorum eskisi gibi.. bir kaç kadeh bişeyler içiyorum..geri dönüyorum..
gece oluyor bir sürü sevenim oluyor karanlıkta.. telefonların ucunda binbir yalanla son perdenin oyununu oynuyorlar..
alkış bekliyorlar.. yada bir parça yalandan sevgi..
ulan yazamıyorum artık.. yapmayın bunu..
tam uyumaya yelteniyorum.. tavanım karşımda.. sevemediğim tüm kadınları görüyorum lekelerin arasında..
nefesim beynime vuruyor..
artık biliyorum..
ben..
çok eskide kalmışım..
ve o çok eskiden hatırladığım..
adam gibi seven kadınları özlüyorum..

aLıntı !

14»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:29 pm

sarisoy07

sarisoy07
**AdminisTRator**
**AdminisTRator**

Paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık

http://www.portakalal.com

15»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:30 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Séή GiTмé oLuЯмU?
»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Gitme7gniu3

Her gidişin ardından bakakalır gözyaşlarım. Öyle ki neden döküldüklerini bile anlamadan, yere bile düşmeden gitmiştir giden. Hep böyle olmuştur; ani (ve sebepsiz). Hiç anlamadım neden gittiklerini. Belki de ben aradığımı bulayım diye gitmeyi seçtiler.. Ne kadar nahifim.

Biliyor musun, hiç endişelenmedim terkedilirken. Üzülmedim dersem yalan olur, kimseler bilmeden ağlamadım belki, bir kaç damla göz yaşı ile geçiştirdim gidişleri; ama çok kıymetli bir kaç damla. Hep söylemişimdir, ben ağlayamam. Endişelenmedim, çünkü giden biliyordur, kalırsa huzursuz geceler beklemektedir bizi. Üzüldüm, çünkü hiç anlamadım neden gittiklerini; bilsem üzülmezdim belki.

Her gideni kalbimin bir köşesine koyayım dedim, beceremedim. Giden gittiğiyle bitmiştir hep. Bir kaç mutlu anı dışında ne varsa götürmüştür yanında her seferinde. Sanırım eski şeyleri tutmayı sevmediğimden pek; onlar da biliyor huyumu. Zaten kalan oldu mu, hemen başlıyorum temizliğe. Düzen hastası olmak ne fena.
Şimdi düşünüyorum da.. Sayamıyorum bile gidenleri. Aklımda bir kaç isim ve gözümün önünde bir kaç flu yüz var.
...:
Hiç birini küçümsemiyorum; ama huyum kurusun, unutmazsam olmuyor. Sebepsiz gidişlerden nasıl yorulduysam, dayanılır gelmiyor anımsamak. O kadarcık da olsun, değil mi?
Sen.. Seni unutmak istemiyorum. Senin gidişini izlemek istemiyorum. Tükeneceğimi biliyorum. İlk kez korkuyorum. Hem de çok korkuyorum. Zayıflık dersen de, ne yapayım? Sana yaranmak değil ki bunları yazarken niyetim. Şu alkolden dönen başımı durdurup 2 satır yazabiliyor olmamın sebebini ne ben biliyorum, ne bir başkası. Anlatıyorum işte. Korkuyorum, çünkü kendimi kandıracak değilim, senin gitmeni kaldıramam. Söylemekten korkmuyorum, bak. Seni seviyorum.

Sen gitme, olur mu? Hele sebepsiz, hiç gitme.

16»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:31 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

◙ K!msen!n Gözyaşı OLmadım Ki ßen! ◙

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» 3stl8

Yalnızken
Bir pencereden bakarken
Güneşin batışına yakın

Gülce`yi okuyordu bir şair
En çok bana yakın:

... uçurumun kenarındayım hızır
gülce bir davet
mecaz değil
maraz değil
gülce bir afet
peri değil
huri değil
gülce bir beyaz zehir
gülce en vahim haz
buram buram zehir
yâr gözünde infaz ...

derken
bu kötü yerde
bir çay içmek için indiğim bahçede
bir başka şair
"Kimsenin gözyaşı olmadım ki ben"
derken hemde ağlayarak
gözlerim doluyor da
"Yâr gözünde infazlarım" aklıma geliyor
ve ben kendime diyemiyorum
kimsenin gözyaşı olmadım diye
evet o gözlerde o yaşlar bendim , hemde nasıl çok ...

Evet "Gülce" evet aynen öyle:

....
uçurumun kenarındayım hızır
bir gamzelik rüzgar yetecek
ha itti beni ha itecek
uçurumun kenarındayım hızır ....

17»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:32 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

zamanın içinde!!!
zamanın içinde biryerdeyim
zaman geçiyor ve ben içinde kayboluyorum

her kendimi bulduğumda sendeyim ama sen yoksun
sadece bir boşluk
yerine ne koysam o boşluğu dolduramıyorum
ve anlıyorum ki o boşluk benim sana verdiğim kalbim...
kalbin yerine başka birşey koysa yaşar mı insan
ve ben yine anlıyorum ki
sen gittiğinden beri yaşamıyorum....

18»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:32 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

YasakLı BiR MeLeqim BeN
Yasaklı bir meleğim ben...Yasak yanlarım kırıyor kanatlarımı...Uçmak istiyorum sana. Kanatlarım umutlarım benim. Yolculuğum sana, aşka. Kanıyorum. Sağaltmaya çalışıyorum yaralarımı gözlerinden içtiğim duygu şurubuyla...Olmuyor aşkım. Yasaklıyım ben. Dudaklarım uzansa da şifaya, yasaklar dikiliyor karşıma...Öpüştüğüm hayalinle kalıyorum başbaşa...Kanat çırpamam ben özgürlüğe, bir halkayla bağlanmışım kurallara...Üç oda bir salon ahlak anlayışlarıyla çevrili koca bir boşluk benim dünyam...Kırık benim kanatlarım...

Hayallerim bile çevrili tel örgülerle. Çırpınıyorum boğulduğum çaresizlik denizinde. Sanki bir kulaç atsam, atabilsem, kurtuluşum olacak. Sesine sarılıyorum, "gel" diyen sesine...Dokunamıyorum sözcüklerine. Bir yakalayabilsem gözyaşlarını, kağıttan bir kayık yapıp ulaşacağım gözlerine... Yakamozlar dost zannediyorum hayallerime. Ay kaçıp gidiyor ışıklarını çalarak denizimden...

Aşk sihirli bir elbise...İki kişinin bir olup içine girebileceği. Özel bir kumaş, özel bir kesim. İkimiz tam geliyoruz o elbisenin içine. Senin üzerine tam oturdu ama ben deneyemem tekrar. Öncem var benim. Geçmişim...Senden önce bir kez daha giydim o elbiseyi...Şimdi dar geliyor, sığamıyorum bir zamanlar tutkuyla girdiğim elbiseme...Ne yazık ki çıkamıyorum içinden. Biliyorum bir yerde, senin yüreğinle kapladığın o yumuşacık yerde olmalıyım. Ben o kumaşa aitim. Ama olmuyor. Yasaklıyım...

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Kvt0nbgl26qw

Kaçamak saatlerim var ancak sana adayabildiğim...Akreple yelkovan "senli" saatlerde dost bana. Bazen düşünüyorum da yalnızca o bir saati yaşayabilmek için yaşıyorum onlarca saati. Beni ayakta tutan o yasaklarla çevrili zaman dilimi...Nefes alabildiğim, hissedebildiğim...Rüyaların dokunulabilir olduğu zamanlar...

Geride seni, geride beni yasaklı melek yapanı bıraktığım zamanlar adımlarım şaşırıyor. Çarpıyorum beceriksizce sağa sola. Yalpalaya yalpalaya...İleri atılan adımlarım aslında geriye gidiyor. Ve bunu benden başka kimse bilmiyor...Sen bile. Paramparça olup tastamam görünebilmeyi başarıyorum.Bölünüp binlerce acıya, bütünmüş gibi dimdik ayakta durabiliyorum...Sessizliğim en deli haykırışım. Kendimle konuşup ucu sivri dikenlerimi kendime batırıyorum. Bendeki sensizliği anlatmak, sendeki bensizliği anlamak kadar güç...

Sen benim eksiğim, eksik yanımsın...Yarım kalmışlığımsın. Bazen kocaman bir gülümseme izin ister yayılmak için yüzümde, veririm o izni ve beklerim. Eksik kalır gülümseyişim. Onu tamam kılacak ruh eşim yoktur. Kaçamak saatlerde beklemektedir beni...Gözlerimin inci taneleri izin istemez, onlar bir parçasıdır yüzümün. Ne çare onlar da hep yarım...Uzanıp onları dokunuşuyla anlamlı kılacak parmaklarını bekler tamamlanmak için...Kaçamak saatleri bekler tıpkı gülüşlerim gibi...

Geride bırakamadığım, yarınıma katamadığımsın. Kazanamadığım, yenilgileri zafer, zaferleri yenilgi kılan savaşımsın...
Sen yasaklı erkeğim, yasaklarınla anlamlı öbür yanımsın...Sen canımsın...

19»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:34 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

|*|*| Giтme Kαl Bu Yürekтe |*|*|

»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Geciciasmabenikalicioldcb4

Dur ne olur gitme yüreğimden Dur ne olur bile diyemeden gittin..Şimdi bilmem kaç zaman sürer bu ayrılığa alışmak..Belki biraz canım yanacak*ilk başlarda kabullenemeyeciğim*zor gelecek nefes almadan yaşamak..

Sen hiç bilmedin nefesim olduğunu*söyleyemedim ki..Nefesimsin diyemedim ki*Şimdi sana kal gitme diyebileyim.Alışmıştım her sabah sesinle uyanmaya*sesimle uyandırmaya..sesini duyunca günüm bir başka güzel oluyor demiştin ya ben her sabah senden önce uyanıpta seni aramaya alıştırmıştım kendimi.

Geceleri olurda rüyalarında görürsün diye geç saatlere kadar telefon sohbetlerini nasıl unuturum şimdi.offf içim daralıyor düşündükçe sensiz geçecek günleri*sesinden yoksun geceleri..alışmak mı çok zor..sevgi aldatmaz ama ya seven aldatırsa demiştin ya ben seni hiç aldatmadım ki sevdiğim.

peki şimdi neden bu zamansız gidişin bu yürekten.yokluğunda atarmı bu yürek*nefes alırmı bu beden sanıyorsun.Sensiz bir hayatı istemiyorum*seni zor buldum bu kadar kolay kaybetmek istemiyorum ne olur ne olur gitme yüreğimden.kal eskisi gibi...
uzakta ol ama çıkma bu yürekten sesini duymaktan mahrum etme beni.sevdiğini söyleme*özlediğini söyleme arada bir de olsa aşkım*canım*hayatım derdin ya onuda deme istemem yeter ki gitme bu yürekten.

Sevdiğim*nefesim*biricik sevgilim gitme diyebilseydim bunları söyleyecektim...Keşke gitme diyebilseydim gitme*gitme*GİTME KAL BU YÜREKTE......

GİTME NE OLUR BIRAKIP GİTME
SENSİZ YAŞAYAMAM BEN BÖYLE
GİTME NE OLUR BIRAKIP GİTME
BİR ÖMÜR BOYU YAŞAYAMAM BÖYLE...

20»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:34 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Ne oLur bana bir Daha BuLaŞma..

Her gün mü kan ağlar sevenin yüreği??? Yerli yersiz hıçkırıklara boğulur.. Hep karamsarmı bakar hayata... Yada pembe hayalleriyle mi avutur kendini!

Bir karamsarlığımda daha arıyorum bizi... Hiç bulamıyacağımı sandığım mutluluklarla doluyum aslında. öyLe bir seven yürek, benim için düşünen biri... Senin başaramadığını başarıyor ey Lanetlenmiş sevgili... Şimdi kLavyeme haykırıyorum sana oLan kinimi!

Bilmem kaçıncı mevsimin Tam ortasında ekrana savuruyorum küfürleri... ey hayaTımın laneti defoL git zihnimden... Beni bize bırak... Sevenime...

ArTık hep gülsün istiyorum yüzüm... Hep duymak istediğim kelimelerin eksikliğini Tamamlıyorum şimdi.Ne olursun bir daha buLaşma bana... Bizi bana bağışla...

Bir senliğin daha sonunu yaşıyorum bu akşam... Bırakıp gidişlerini sorguladığım bilmem kaçıncı gecesindeyim yokLuğunun... Ama yeminlerimle bir kez daha doğruluyorum yokluğunu, sensizliğimi... Gelen gidişinin acısını unutturdu bana... ilk defa çocuksu gülüşlerime dönüyorum... Her zaman kahkahaLara boğuLurdum şimdi haykırıyorum sevgimle beraber...

Bir geceye daha hazırLanıyorum şimdi... Seni düşünüp hıçkırıkLara boğuLduğum geceLerin aksine onu düşLüyorum uykuLarımda... Kavuşamadığımız her günün ezikliğini hissediyorum beLki omuzLarımda ama arTık ona akıTıyorum gözyaşlarımı... Ona söyLüyorum sevgi sözLerimi... Ve duy sesimi ey giden Lanetli...

Seni sevidiğimden daha çok seviyorum onu...

21»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:35 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

SonLar payLa$ıLmaZz...
»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» 01pu4qx4zg7
Gecenin ayrılığa gebe bir vaktinde karanlığın koynuna girmiş seni sayıklıyorum.
Duyuyor musun?
Satır satır kanıyorum her kelimede.
Sızlıyor musun?
Seni anlatan sayfaları çeviremiyorum bir daha okuyorum bir daha bir daha.
Umutlu musun?
Seni yasayan benden geçemiyorum.Vuramıyorum,yakamıyorum,yıkamıyorum.
Huzurlu musun?
Kalbimdeki tetiği sade ve sadece birkaç satıra çekmeye çabalıyorum.
Mutlu musun?

Son bir kez ayrılığı taşıyamamanın acizliğiyle bakıyorum bir otobüsün camından. Başkalaşmış,laçkalaşmış özünü yitirmiş aşklara gidiyorum belki de beni yaralasınlar ama seni unuttursunlar diye.İçinde en güzel anılarımızın,gülüşlerimizin paylaşımlarımızın olduğu, üzerini hayal kırıklıklarıyla örteceğim bir mezar kazmaya gidiyorum.İçerisinde eskitemediğim bir aşk kendini kandırabilen tesellilerden uzak,rahatça acı çekebilsin diye. Sadece benliğimi senle,gönlümün gurbeti sevdiğimle daha çok doldurabileyim diye.

Belki de sen dışarıda acı çekesin diye.Yüreğimi bir boşluğa yada bir boşluğu yüreğime bırakabileyim diye gidiyorum.

Burada olmanı istiyorum şimdi.Şu kirli camdan süzülen yaşlarımın yüreğine damlamasını istiyorum,gönül bahçendeki beyaz güller kurumasın diye.Sözlerinin olmasını istiyorum her ağzından çıktığında beni yaralayan. Pamukvari ellerinin havada asılı kalmasını istiyorum.O anın bir fotoğraf karesi gibi gözlerimde asılı kalmasını istiyorum, gözlerimde asılı kalmanı istiyorum.Öpmek avuç içlerinden,sımsıkı sarılmak,kalsana diyene kadar beklemek. Kaygılarımın doğurganlığına kontak çevrildiğinde gözbebeklerine yapıştırdığım hüzünlerden utanmak istiyorum.En azından,

-Hadi git artık,çok uzadı bu veda demeni istiyorum.

Yinede yoksun
Yinede gidiyorum.
Senden,
Seni anlatan,
Seni anımsatan bu şehirden.
Geçmişi,geleceği yakacak ucuz bir otobüs biletiyle.
Gözlerimdeki kahverengi sitemimi görmeden,
Bir daha martı sesleriyle uyanamayacağımı bile bile gidiyorum

Kaç şehri ağlattın böyle sen kadın.
Kaç umudu uğurladın sıcacık yatağından.
Ört üzerini,yum gözlerini.
Senden vazgeçen bir geminin son seferi bu fark eder mi?
Aldırma bu bir son ve söylediğin gibi

SonLar payLaşıLmaz...

alinti

22»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:36 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

MeLekLer Hiç AğLarMı SevGiLiM ?
Sensizligi giyindim bu gece
dekoltesini derin tuttum
saçlarimi topladim
olmadi dagittim
tekrar topladim
koyu bir yalnizlik göz kapaklarimda
nemli bir rimel
alligi az sürdüm»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
hasretin çok görünsün diye

gümüs küpelerimi taktim
tirnaklarimda kan kirmizisi bir ask
parmagimda seni bekleyen bir bosluk
ellerimi hiç sorma
nasil söylemeliyim bilmem ki
anla iste../ soguk..

bir kadeh beyaz sarap koydum
müzigi açtim
tam bir sigara yakacaktim»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
sitemlerin geldi aklima»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
çakmagi biraktim
gözlerime uzunca bakislarin düstü aklima
yanimda degildin ama
kaçirdim gözlerimi duvarlardan
utandim
sanki kapi çalacak
ve gelip alacaksin beni yanina
öylesine heyecanlandim..

aynada son bir rütus
son bir bakis seni bekleyen yüzüme
içtigim sarabin tadina karismis rujum
bir cinayet mahalini belirler gibi»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
visne çürügü bir kalemle çizdim dudaklarimi
dudaklarim maktul
dudaklarin katil
cinayeti isledigin yere geri dönmeni bekliyorum
gel beni binlerce kez öldür»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
bu islak cinayetlerini çok seviyorum

yüregini giyindim bu gece
dekoltesini derin tuttum
gögsüm yerinden çikacak gibi
tamam hemen kizma../ toparladim
bir melek oldugumu söylersin ya hep»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
sana dogru uçmak için»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
kanatlarimi da taktim
ama önce cevap ver sevgilim
bir meleksem eger
meleginsem eger
söylesene
melekler hiç aglar mi sevgilim..?

alıntı..

23»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:37 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Gözlerin..Kanıyor
Bazı anlarda; gecenin karanlığı hiçbir şey anlatmaz»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
ay aydınlığı ağartmaz hiçbir şeyi.
Bir dalga sesine bin anlam yüklemek böyle anların işi değildir.
Böyle anlarda bir başına yürümek gerek»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
nereye kadar olursa...
...

Vakti geldiğinde bir uçağı seferinden alıkoyabilirim.
ama yazın daha başlarında; bir yaprağın dal ucunda erken gelen ayrılığa direnmesi»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul anlam sızısıdır...

Her ayrılıkta yitip giden bir parçamız var.
Her ayrılık yavaş yavaş öldüğümüzün habercisi»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul her ayrılık bir sonbahar...

Neredeyse hergün geçtiğim bu yolda»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul daha dün»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul neden farketmemiştim ayaklarımın altındaki bu kadar çok ayrılmışları?..
Onlarla aramdaki yakınlığı hissedebilmem için gözlerimden yanaklarıma giden yolun kaldırımdan geçmesi mi gerekiyormuş?..
Her çekip giden bunlar gibi ayaklar altında mı kalıyor?..
Öyleyse neden ben başaramıyorum dalından erken ayrılan yaprakarı topuklarımın altında ezebilmeyi?..
Her dil; ayrılığı aynı kelimelerle mi anlatır ve her düşen yaprak dünyanın her yerinde bir ağıt mıdır?..

Eğildim ve bir tanesini alıp ellerim arasında sıkıca bastırdım göğsüme. Her sızıma batsın istiyordum»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul diken gibi...
Olmuyordu;
vakitsiz düşen yaprak bile»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
bir yürek sızısına batmak yerine»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
kendisini parçalıyordu unufak...

Bir yaprak kadar olamamıştı işte aşk.
Her zerreme işlemiş
ve bir anda veda etmişti»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
bütün dünyamı ayaklar altına alarak.
Hayır»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul bu olmamalı aşk.
Aşk»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
zamanı gelmiş bir yaprak gibi kör bıçak
kesip bütün geçmişi parçalayarak
düşmemeli yere»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
kökünün oralarda kaldığına ağlayarak...

Yollara düştüğümde
ve
beni sana kattığımda
nereden bilirdim
ölümün birgün gelip de
senin gözlerin olacağını?..
gözlerin kanıyor.

Bir yanımın ölmesi mi gerekiyordu»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Virgul
yaşamın sesini dinleyebilmem için?..

(alıntı)

24»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:38 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

7 Harf /İki Kelime / Seni Özlüyorum
Seni özledikçe,
Sana gelen bir nehre özeniyorum..
Kırıyorum belimi,
Akıyorum 29 harf, iki cümle…
Dur gitme mavi bilyelerin peşinden…
Ölüm ölmeden beni bekle…

Kirpiklerimde bir kız çocuğu üşüyor..Uzuyor bir türlü biçemediğim hasret sancıları..Sana gelen her yola bir yaşımı bırakıyorum, büyüyorum sen miktarı…Sana geç kaldığım her zamana bir damarımı miras bırakıyorum, sana düşüyorum ben miktarı..Özlüyorum seni..Özledikçe katili oluyorum cümlelerin, kirleniyorum..Sen yüreğinde temize çek beni..Sorgusuz, sualsiz kabul et beni..Düşüyorum..Düşmeden yüreğine düşür beni..Bakışlarında avut, sonra da dinginliğinde büyüt çocukluğumu…
Seni düşündükçe,
Sana giden her yola büküyorum kendimi..
Bir heybeye sığdırıyorum yüreğimi..
Dolduruyorum kendimi..
Küçük bir bedene sığrıdırılmış koca bir yürek…
Dur vazgeçme rengarenk balonlu bekleyişlerden..
Özlemin ölmeden beni bekle…

Ben ki, kendime aciz bir cümleydim senden önce..Yorgun, kırgın adamdım ben..Mavi bilyelerini kaybetmiş bir unutulmuş..Kuyularda bir karanlık, tarih sayfalarında susturulmuş…Ama sen geldin ölümden önce..Suratıma kapatılmış kapıların aydınlığına bıraktın yüzünü..Solmaya ramak kalmış damarlarıma “ can “, kurumaya yüz tutmuş yapraklarıma “ hayat “ oldun..Esmâ ilinde keskin bıçağın dilinde ölüme koşmaya hazırlanan İsmail’e “ elif “ oldun..Sonra da sustum..Sana sustukça bir sevda gebe kaldım..Seni özledikçe 29 harf doğurdum, sonunda iki cümleyi kucağıma aldım...

“ Seni özlüyorum….”

Şimdi bir yaşını doldurmaya az kalmış sevdanın koynunda,
Uzun bir yol oluyor cümlelerim..
Eskimiş şarkıları demliyorum yüreğimde..
Kucağımda Elif’in büyüme heyecanı,
Sana büyüyorum….

Küçük bir köyün kaldırımı oluyorum sonra..
Hani kutu kutu çikolata dağıtacağımız çocukların koşuşturduğu…
Sonra da küçük bir koy…
Ellerimiz bellerimize kavuşup,
Rengini kaybetmiş gökkuşağına renklerini iade edeceğimiz
Balonların delice bırakılacağı..

Sonra da 29 harf ve bir cümle…
Sen sustukça ben sana susuyorum..
Dudaklarım kurumadan,
Kirpiklerinin hayat dalından sağılmış,
Bir damla “ umut “ ikram et..

Unutmadım sana gelen yolların yarı uykulu seslerini..
Unutmadım cam kenarları özlemlerimi…

Seni özlemin tuza dönen hallerini saklarken iç cebimde..
29 harf ve iki cümleyi kurban ediyorum..
Ve adına ithaf edilen her harf düştükçe göğsüme,
Babamın öldüğü ekin tarlasında,
Sana büyüyorum…
Dudaklarımda kuruyan ölüm ölmedikçe,
İçimdeki sana yürüyorum…
Susadıkça toprağın terli dudağında,
Senin gözlerinden geçiyorum denizlere..
Kana kana içerken maviyi…

“ 7 harf ve iki kelimelik “ bir hayata bağışlıyorum kendimi..

“ Seni özlüyorum….”

Mavi bilyeli adam – İsmail Sarıgene

25»»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Empty Geri: »»-(¯`v´¯)-» A$k»»-(¯`v´¯)-» Çarş. Tem. 16, 2008 12:38 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

Bu suskunluğun canımı acıtıyor anlasana
Bu deli suskunluğun canımı acıtıyor anlasana… Yüzüme bile bakmıyorsun eskisi gibi… Suçlu kim? Sen mi, yoksa ben mi? Suçlu hangimiz? Ben miyim sevmekle suç işleyen? O halde sen neden bakmıyorsun yüzüme? Suç aslında ikimizde de değil? Suç geç kalınmışlıkların bir bedeli olmalı… Farkında olmayışların, anlaşılmayışların ya da… Seçimlerimizden geriye kalanlar olmalı suçumuz… Üstüne gidişlerimiz belki de imkânsızlıkların bile bile…
Gece yarıları ağrılarına, terk sonrası pişmanlıklara teslim oluyor yüreğim… Bir tek sözün için kilitlenmişken gözlerim dudaklarına, bu suskunluğun canımı alıyor anlasana… Bir Günaydın diyebilmek sana, Nasılsın dediğini duyabilmek… Yalandan da olsa gülümsediğini görebilmek için her şeyimi vermeye hazırım sana… Her ne kadar hayat her şeyimi aldıysa da. Seninle bir an daha için ne kaldıysa veririm daha…Beni en iyi sen anlarsın aslında… Ben öyle alışkınım ki geç kalışlara… Her seferinde mutluluğun kenarından geçerken, düşüyordum acı uçurumlara… Zamansız ayrılıklara gebe sevdalar yaşardım ben hep geç kalışlarımda… Yargısızca infaz edilmiş medeni halimse avuçlarımda… Beni en iyi sen anlarsın aslında… Kaybetmenin ne demek olduğunu, acı çekmenin sonra, herkesten gizli köşelerde… Gecenin kuytularında sessizce ağlamanın ve en kötüsü de gözyaşlarını saklamaya çalışmanın… Adım atacak dermanın olmasa da ayakta durabilmeye çalışmanın… Bin yerinden kırılsa da yüreğin umudunu kırmamak için çırpınmanın… Her geçen gün yara aldığın yerden içten içe kanasan da yine kendi kendine yaralarını sarıp sarmalamanın… Her gün bir kez daha ölüyorken inadına hayatta kalmanın… Umarsızda olsa, karanlıkta olsa, yarınlarına doğru, nereye gittiğini bilmeden düşe kalka yol almanın; ne demek olduğunu yalnız sen anlarsın… Beni en iyi sen anlarsın işte… Ama anlamak istemiyorsun… Belki de anladığın için susuyorsun… Kim bilir belki de sen haklısın… Ama ne olursa olsun bu suskunluğu, bu cezayı hak etmedim ben…
Beni suskunluğunla cezalandırma ne olursun… Bir günaydını, bir selamını esirgeme benden ne olur… Ne olur gözlerini kaçırma benden… Bırak ortada bir suçlu varsa ben olayım… Ben kaçırayım gözlerimi senden… Ben uzak durayım tıpkı eskisi gibi sana… Bırak hep olduğu gibi yine bir başıma, yine tek kişilik yaşayayım sevdanı… Bırak öylece uzağından seyredeyim seni sessizce…

Alıntı..

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki