.: ılıl 'WeB Bilgisayarı TeaM © lılı :.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.: ılıl 'WeB Bilgisayarı TeaM © lılı :.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

>> ÖSS tercih klavuzu yayınlandı <<

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1>> ÖSS tercih klavuzu yayınlandı << Empty >> ÖSS tercih klavuzu yayınlandı << Salı Tem. 15, 2008 2:49 pm

xD_Dijital_Manyaq_xD

xD_Dijital_Manyaq_xD
Co Admin
Co Admin

ÖSS tercih klavuzu yayınlandı

Kılavuz bugün ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

Üniversite adaylarının, Öğrenci Seçme Sınavı sonuçlarına göre tercih yapabilmeleri için gerekli olan ÖSS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu bugün ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

Adaylar, içinde tercih formunun da olduğu Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu, orta öğretim kurumu müdürlüklerinden, ÖSYM Sınav Merkezlerinden ve ÖSYM bürolarından 3 YTL karşılığı temin edebilecek. Kılavuz, bugünden itibaren ÖSYM'nin
www.osym.gov.tr internet adresinde de yer aldı. Tercih yapma işlemleri 23 Temmuz-3 Ağustos 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tercihler, başvuru merkezlerine yapılabileceği gibi bireysel olarak ÖSYM'nin internet adresinden TC Kimlik Numarası ve ÖSYS şifresiyle de yapılabilecek. Tercih bildirimi faks, posta, elektronik posta gibi yollardan yapılmayacak. Başvuru merkezleri aracılığıyla tercihini yapacak adayların bu işlem için başvuru merkezinden randevu alması gerekecek. Adaylar kılavuzda yer alan kurallara uygun olarak doldurdukları formları, başvuru merkezine teslim edebilecekler. Tercihler, internet yoluyla da ÖSYM'ye gönderilebilecek. Bu yolu kullanacak adaylar
www.osym.gov.tr internet adresinden gerekli bilgilere ulaşabilecekler.

Adaylardan, 2007-ÖSS'ye girip 160 ve üstünde puan alanlar, 2007-ÖSS'ye girip aynı zamanda sınavsız geçiş hakkına sahip olanlar ve sadece sınavsız geçiş için başvuranlar tercih yapabilecek. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yüksek öğretim programlarına yerleşmek isteyen adayların ise tercih formu doldurmalarına gerek bulunmuyor. Tercih yapacak adayların kendi alanlarında veya alanları dışında yazacakları programlara dikkat etmeleri gerekiyor.

Adaylar, lisede okudukları alanla ilgili bir programı tercih ederlerse ÖSS belgelerindeki 0.8 katsayısıyla çarpılarak hesaplanmış puanlarını, alanları dışında bir programı tercih etmek istiyorlarsa 0.3 katsayısıyla çarpılarak hesaplanmış puanlarını göz önünde bulunduracaklar. Sınavda 160 ve 185 arasında puan alan adaylar meslek yüksek okulları ile açık öğretim programları, 185 ve üstünde puan alan adaylar da lisans programları arasından tercih yapabilecekler.

https://webbilgisayari.editboard.com

2>> ÖSS tercih klavuzu yayınlandı << Empty Geri: >> ÖSS tercih klavuzu yayınlandı << Salı Tem. 15, 2008 3:42 pm

sarisoy07

sarisoy07
**AdminisTRator**
**AdminisTRator**

PayLaşımın İçin Teşekkürler Emeğine SağlıK

http://www.portakalal.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]